Híreink
Pünkösd hétfői gyülekezeti kirándulás
Pünkösd hétfőn, május 25-én a Börzsöny lábánál fekvő Diósjenői Erdei Szabadidőparkba szerveztünk gyülekezeti kirándulást. Istennek hála, sok örömben és áldásban volt részünk, a hírben néhány képet és részletet osztunk meg.Templomunk elől kicsivel reggel 9 óra után indultunk, és valamivel 10 óra után érkeztünk Diósjenőre, az Erdei Szabadidőparkba. Érkezés után park bejáratától induló, körülbelül 6 kilométeres tanösvény útvonalát jártuk be. Néhányan ezalatt a Szabadidőparkban maradva segítettek a bográcsos ebéd előkészületeiben, illetve felfedezték a park látnivalóit. A körtúráról visszaérve a gyerekek állatot simogattak és játszottak, a fiatalok az erdei focipályán fociztak és folytatódtak a jó beszélgetések is. Közben három bográcsban és egy sütőtárcsán készült a bográcsos ebéd: csirkemell, csirkemáj és lecsó. Az ebéd elkészülte előtt volt idő a közös éneklésre és a Pünkösdről való megemlékezésre. Sándor bácsi a Zakariás könyve 12,14 alapján arról beszélt, hogy a Szentlélek kitöltetését követi a bűnbánat. Beszéltünk még a Kornéliusz háznépével történt csodákról is, és közösen imádkoztunk. Az Úr gyönyörű időt és örömteli együttlétet készített a számunkra, amiért minden hála és köszönet Őt illeti. Körülbelül 75-en voltunk együtt, sokan az Emberbarát Alapítvány lakói közül is csatlakoztak.


















